Zbiranje lepih spominov z »Bucket of Life«
Špela Habbe in Tibor Male sta pred približno letom dni ustvarila »Bucket of Life« – tri sezname, na katerih je skoraj petdeset aktivnosti, ki jih lahko počnete skupaj s partnerjem, prijatelji ali družinskimi člani.
Tina Guček
Kot pravi Špela Habbe, Bucket of Life predstavlja več različnih »bucket listov« s seznami ciljev, želja in izzivov, s katerimi si popestrimo ter napolnimo življenje. »Na vsakem seznamu je skoraj petdeset aktivnosti za druženje, zabavo, pridobivanje novih izkušenj, izražanje kreativnosti in premike iz cone udobja. Namenjeni so poglobitvi odnosov in idejam za kakovostno preživljanje časa s svojimi bližnjimi, napolnjeno s smehom in zabavo, ter nepozabne spomine na skupne trenutke. Poseben dodatek je koncept odkrivanja sličic, t. i. 'scratch off', ki nas dodatno motivira, saj nam odpiranje vedno večih skritih polj daje občutek zadovoljstva z doseženim napredkom,« pravi sogovornica. Ko so opravljene vse naloge, lahko sezname uokvirimo in obesimo na steno, vsaka sličica pa nas spominja na trenutke, ki smo jih preživeli z bližnjimi.
Izdelek, ki spodbuja k druženju in povezovanju
Avtorja pravita, da njuna zamisel izhaja iz vsakdanjega življenja, kjer sta si na različnih področjih oblikovala sezname želja in izzivov, ki sta si jih zadala v prihodnosti. Za zabavo sta izdelovala spiske aktivnosti, ki jih želita opraviti skupaj v prihodnjem letu in jih popestrila s sličicami. Ugotovila sta, da ju »kljukanje« opravljenih izzivov motivira, dodatno »aktivira«, povezuje in spodbuja, da skupni čas preživita bolj kakovostno. Zato sta se odločila, da poskusita oblikovati izdelek, ki bo popestril življenje tudi drugim ter jih spodbujal k druženju in povezovanju z bližnjimi. »Ustvarjati sva začela pred približno enim letom. Brez predhodnega znanja sva se začela poigravati v grafičnem programu in pozneje eksperimentirati z oblikovanjem spletne strani. Čeprav je bilo na poti kar nekaj ovir, sva jih počasi premagovala eno za drugo. Idejo za odkrivanje sličic po opravljeni aktivnosti pa sva dobila pri izdelku iz tujine, kjer je bil cilj pogledati sto filmov,« pravita.
Veliko aktivnosti lahko opravimo doma
Dodajata, da njuni izdelki upoštevajo tudi trenutno globalno situacijo, saj več kot polovico aktivnosti lahko opravimo doma, večino preostalih pa lahko z malo domišljije preobrazimo v »domačo izvedbo« ter tako poskrbimo za zdravje sebe in drugih.
»Bucket of Life« je trenutno naprodaj samo preko njune spletne trgovine, v načrtu pa imata, da bi bil dostopen tudi v fizičnih trgovinah. Trenutno so na voljo tri različice seznamov – za družine, pare in najboljše prijatelje, pripravljenih pa imata še več različic, ki jih bosta predstavila postopoma.
O izdelku trenutno kupce seznanjata predvsem preko družbenih omrežij Instagram in Facebook ter širjenja informacij od ust do ust, že v bližnji prihodnosti pa sta dogovorjena tudi za sodelovanje z različnimi vplivneži, ki jima bodo pomagali, da njune izdelke spoznajo ljudje po vsem svetu. Ker bi rada dosegla kar najširši krog ljudi, sta se odločila, da bo izdelek v angleščini. Odzivi uporabnikov so zelo pozitivni in pravita, da je bilo do zdaj največ zanimanja za »bucket liste« za pare in najboljše prijatelje, družine pa ga (očitno) še niso opazile.
Želita ustvariti skupnost
»Najina vizija za prihodnost je ustvariti skupnost, ki bi med seboj delila trenutke, ki jih preživljamo s svojimi bližnjimi. Zato sva pripravila tekmovanje, pri katerem lahko sodeluje vsak, ne glede na to ali izdelek že ima. Vsak mesec na družbenih omrežjih in na spletni strani objaviva šest aktivnosti, po dve iz vsakega seznama. Tekmovanja se udeležite tako, da pošljete sliko ali video, na katerem s svojimi bližnjimi opravljate eno od aktivnosti. Najbolj izvirne na začetku vsakega meseca nagradiva z brezplačnim izdelkom po izbiri ali s popustom za nakup,« pravi Špela Habbe, ki ob koncu pogovora kot zanimivost doda, da sta na vsak izdelek dodala eno od ogroženih živali. »Kot velika ljubitelja živali bi namreč rada pomagala in ozaveščala o težavah, s katerim se danes sooča naše okolje. In upava, da bova s svojo ustvarjalnostjo pomagala in prispevala tudi na tem področju,« zaključi.