Je kolesarstvo nova oglaševalska oaza?
Danes praznujemo svetovni dan kolesarjenja, športa, ki navdušuje tudi mnoge Slovence. S popularizacijo kolesarstva med splošno populacijo in izjemnimi uspehi slovenskih kolesarjev, se oglaševalcem na tem področju odpirajo mnoge priložnosti.
Eva Peserl
Po podatkih raziskave in ankete, ki jo je izvedla italijanska Banca Ifis je dirka Giro d'Italia leta 2023 ustvarila 2 milijardi evrov neposrednih in posrednih prihodkov. Od tega je 605 milijonov evrov prihodkov izhajalo iz neposrednega učinka, ki so ga v treh tednih dirke ustvarili gledalci, ki so obiskali Corso roso. Nadaljnjih 15 milijonov evrov so v treh tednih dirke porabili organizatorji dirke RCS Sport, sponzorji in ekipe.
Pri Banka Ifis menijo, da Giro d'Italia ustvarja tudi odložene gospodarske koristi v višini 1,4 milijarde evrov, ki temeljijo na izračunu turistične porabe tistih, ki se vrnejo ali potujejo v Italijo v 18 mesecih po ogledu dirke Giro d'Italia. Nadaljnjih 15 milijonov evrov je bilo ustvarjenih z naložbami v infrastrukturo za organizacijo dirke.
Milan Eržen, vodja kolesarske ekipe Bahrain Victorious, pravi, da je pri nagovarjanju potencialnih sponzorjev predvsem pomembno, da jih prepričaš v zgodbo, ki bo podjetju, ki se bo naši ekipi pridružil kot partner, prinesla prepoznavnost, povečanje prodaje oziroma druge cilje, ki jih zasledujejo. Povečini so podjetja s katerimi sodelujejo čustveno navezana na šport.
S kom sodelujejo slovenski kolesarski asi?
Matej Mohorič v oglasu za Union Radler 0.0 Isotonic
Primož Roglič v oglasu za novo KBM
Tadej Pogačar v oglasu za Jano
Matej Mohorič v oglasu za Mercator
Tadej Pogačar v oglasu za Tuš