
Manj kot polovica komunikatorjev ima oblikovane strategije komuniciranja
Brez prave komunikacijske strategije in načrta lahko hitro skrenemo z začrtane poti. Prav zato bo PR lab ponudil najpomembnejša orodja, trende, praktična znanja in vpogled v to, kako se komunikatorji lahko pripravite in ustvarjate spremembe v družbi.
PR lab
Prva izvedba programa se začne že 4. marca 2025, na voljo pa je le še nekaj prostih mest.
Strateško komuniciranje – ključ do uspeha
Izobraževanje bo osredotočeno na celoten proces strateškega komuniciranja – od opredelitve komunikacijskega problema, preko oblikovanja trajnostne in učinkovite strategije, do načrtovanja konkretnih komunikacijskih aktivnosti. Udeležence bosta skozi ta proces vodili Dunja Cvek Jurančič, večkrat nagrajena komunikacijska strokovnjakinja, in Katja Krasko Štebljaj, samostojna svetovalka za strateško interno komuniciranje.
Kako se kot komunikator odzvati v krizi?
Krizne situacije zahtevajo hitro in premišljeno komuniciranje. Priprava na krizne scenarije je ključna za uspešno upravljanje izrednih razmer ne glede na velikost podjetja ali organizacije. O prepoznavanju kriznih situacij, izbiri ustreznih komunikacijskih kanalov, usklajenosti sporočil in hitrem odzivanju bosta predavala dr. Denis Mancevič, izkušen strokovnjak za strateške komunikacije, in Katja Krasko Štebljaj.
Korporativno komuniciranje je ogledalo podjetja
O korporativni identiteti, gradnji ugleda in skladnem komuniciranju organizacije s svojimi vrednotami, vizijo in poslanstvom bo predaval Rok Istenič, vodja službe za korporativno komuniciranje.
Mag. Vesna Stojanović, strokovnjakinja za korporativno komuniciranje v Telekomu Slovenije, in Andrej Krajner, direktor blagovne znamke in komuniciranja v NLB skupini, bosta v ločenih modulih postregla s ključnimi veščinami za razvoj in komuniciranje blagovne znamke.
Kako krmariti znotraj organizacije, v obdobju večjih sprememb, kot so združitve, menjava uprave, lastnikov, sprememba celostne grafične podobe (CGP) in drugo, vam bo predstavila mag. Janja Milič Velkaverh, svetovalka za dvig agilnosti, kreativnosti in timskega sodelovanja.
Učenje od najboljših
V treh intenzivnih mesecih izobraževanja bodo udeleženci imeli priložnost pridobiti znanje od priznanih strokovnjakov s področja komuniciranja. Program PR lab je zasnovan tako, da ponuja konkretne rešitve in uporabna znanja, ki jih lahko takoj implementirate v svoje delo. Učili se boste od priznanih komunikatorjev, kot so Mojca Majhen, ustanoviteljico in direktorico agencije Paideia Events, Darja Hvala, HR svetovalka in coachinja, mag. Andreja Jernejčič, direktorica podjetja za piar, treninge javnega nastopanja in izobraževanja Lin&Nil, Irena Pavčič, ustanoviteljica komunikacijske agencije IPPR, Uroš Bonšek, vodja oddelka za odnose z javnostmi na Pro Plus, in številnih drugih mentorjev.
Prijave so še odprte, vendar je na voljo le še nekaj mest. Začnite svojo pot do učinkovitega in strateškega komuniciranja že 4. marca!