Klemen Selakovič ustvaril aplikacijo le z uporabo umetne inteligence
Klemen Selakovič, gostitelj priljubljenega podkasta AIDEA, je s pomočjo umetne inteligence GPT-4 ustvaril in lansiral aplikacijo MorningLux, ki je zdaj številka 1 v slovenskem Apple App Store.
Projekt je bil zasnovan z namenom izdelave iOS aplikacije v rekordnem času 48 ur brez znanja programiranja in brez zunanjih stroškov. »MorningLux je preprosta aplikacija, ki meri svetlobo zjutraj in optimizira cirkadiani ritem uporabnikov,« razloži Selakovič. Ta se je osredotočil na uporabniško izkušnjo in izkoristil zmogljivosti umetne inteligence GPT-4 za pisanje 95-odstotnega deleža kode aplikacije. Kljub temu, da je moral najeti iOS razvijalca za preostalih 5 odstotkov kodiranja, je s projektom uspel dokazati neverjeten potencial umetne inteligence.
Selakovičeva izkušnja pri ustvarjanju aplikacije MorningLux s pomočjo GPT-4 je odličen primer, kako lahko umetna inteligenca omogoči posameznikom brez znanja programiranja, da razvijejo in izvedejo lastne ideje hitro in učinkovito. »Umetna inteligenca, kot je GPT-4, bo v prihodnosti nedvomno imela velik vpliv na način, kako živimo, delamo in upravljamo našo družbo. Največje prednosti vidim v njeni sposobnosti avtomatizacije nalog in izboljšanju produktivnosti, vendar obstajajo tudi slabosti, kot so potencialni negativni vplivi na zaposlovanje, zasebnost in neznane neznanke,« je povedal za bralce MM-a.