Slovensko UI-orodje CatalystAI za oblikovalce
Novo napredno orodje CatalystAI razvija podjetje 8C Labs, njegovo prvo različico pa že uporabljajo in s predlogi nadgrajujejo pri Publicis Groupe Slovenija.
Novo orodje CatalystAI je namenjeno oblikovanju, kreativnim ekipam pa pomaga pri razvoju in izvedbi idej za marketinške akcije. »S CatalystAI kreativne ekipe prihranijo čas in trud, ki ga zahtevajo današnja orodja. Z našo pomočjo lahko uporabniki hitreje razvijejo in izdelajo kreativne rešitve ter povečajo njihovo kakovost ter učinkovitost,« poudarja Andraž Zvonar, direktor podjetja 8C Labs, ki razvija CatalystAI.
Hitreje do kreativnih oglasnih rešitev
Aplikacija, ki temelji na umetni inteligenci, oblikovalcem omogoča razvijanje različnih vrst vsebin, kot so referenčne kreativne rešitve (mock-ups), reference za produktno fotografijo, vizualizacija snemalne knjige in tako imenovani moodboardi oziroma kolaži. Oblikovalci preprosto vpišejo želeno vsebino, aplikacija pa jim nato ustvari predloge, ki temeljijo na dejanskih izdelkih in blagovnih znamkah.
»S pomočjo orodja CatalystAI lahko kreativne ekipe hitreje razvijejo koncept oglaševalske akcije. To pomeni, da se ta lahko izvede prej kot sicer, kar je ne nazadnje tisto, kar si v tem poslu želijo tudi naročniki tovrstnih storitev,« je glavno prednost orodja opisal Zvonar in dodal, da CatalystAI omogoča razvoj več različnih idej naenkrat in poigravanje s številnimi možnostmi, dokler uporabnik ne pride do prave kreativne rešitve. Aplikacija je lahko dobrodošlo orodje tudi za tekstopisce, saj poleg kreativnih rešitev ustvarja tudi besedila in slogane.
Strahu ni, napredna orodja so stalna praksa
»Nove tehnologije in možnosti poenostavljanja dela ali izboljševanja kakovosti so od nekdaj dobrodošle in pravzaprav tudi praksa v naši industriji. Spremembe so edina stalnica, če so le na boljše,« je ob tem povzel Toni Tomašek, direktor in glavni kreativni direktor Publicis Groupe Slovenia, ki ga sicer ne skrbi, da bi umetna inteligenca kdaj v celoti nadomestila svetovalne poklice. »Napredna orodja so že dolgo v pomoč pri marsikaterem poklicu, dobrodošla pri avtomatizmih, repetitivnosti, povprečninah, generičnih rezultatih. Pri delu, ki terja argumentiran premislek, intuitivnost in znanje na osnovi izkušenj, pa je človeški dejavnik neizbežen.«
Uvajanje v uporabo aplikacije, ki temelji na naprednih tehnologijah umetne inteligence, kot so difuzni generativni modeli in jezikovni model GPT-4, so na Publicis Groupe Slovenija že zaključili. Vsi udeleženci so ustvarili kreativne rešitve, v prihodnjih tednih pa bodo CatalystAI spoznavali in preizkušali še bolj poglobljeno.