V Slovenijo prihaja največja skupnost navdušencev nad hekerskimi izzivi na svetu
Vsakih 11 sekund se v svetu zgodi hekerski napad, ti pa so svetovno gospodarstvo le v letu 2021 stali približno 20 milijard evrov. Prav zaradi tega bo podjetje Telprom 16. decembra 2022 organiziralo prvo srečanje Hack The Box.
Hack The Box (krajše HTB) je ena od vidnejših svetovnih organizacij in ima skupaj kar 1,2 milijona članov. Njeno poslanstvo je neprestano izboljševanje kompetenc strokovnjakov za kibernetsko varnost. To počnejo z igrifikacijo praktičnih izzivov, ki jih za nadobudne in izkušene hekerje vsak teden objavijo na svoji platformi.
Kdo je etični heker?
Meta Pezdir iz podjetja Telprom za bralce MM razloži, da je etični heker strokovnjak za informacijsko varnost, ki v imenu lastnikov in z njihovim pooblastilom vdre v računalniški sistem, omrežje, aplikacijo ali drug računalniški vir, da odkrije morebitne varnostne ranljivosti, ki bi jih zlonamerni hekerji lahko izkoristili. Tako se preventivno išče napake v računalniškem sistemu organizacije in pravočasno poskrbi za njegovo ustrezno zaščito.
Etični hekarji se izobražujejo in mrežijo v Ljubljani
V podjetju Telprom so se odločili, da pripeljejo srečanja te velike skupnosti tudi k nam in tako slovenskim etičnim hekerjem omogočijo zanimivo učenje, izmejavo izkušenj in mreženje. Pezdirjeva dodaja, da je cilj aktivacije zgraditi povezano in kompetentno mrežo etičnih hekerjev v Sloveniji. Vsak mesec bodo organizirali spletno druženje HTB, na katerem bodo prav tako reševali hekerske izzive s platforme Hack The Box, približno trikrat letno pa se bodo dobili tudi v živo.
Prvo srečanje HTB bo potekalo 16. decembra 2022, ob 16. uri, v prostorih podjetja Telprom v Ljubljani.