blabla
Intervju

Ko je 140 znakov preveč, 3 ure pogovora pa premalo

S Klemnom Selakovičem, strokovnjakom za uporabniško izkušnjo in enim od najbolj poslušanih podkasterjev v Sloveniji, smo se pogovarjali o bitcoinu, medijskih navadah in seveda podkastih.

Klemen Selakovič je ena od sodobnih digitalnih zvezd v Sloveniji. Sodeloval je s številnimi podjetji od San Francisca do Pekinga, dvakrat je bil imenovan za mladega kreativca leta, zmagal je na festivalih Websi in Diggit ter Slovenijo kar dvakrat zastopal na festivalu Cannes Lions. Med drugim je zasnoval podkast Aidea, ki ga redno posluša več tisoč ljudi. Na prvem Dnevu družbenih omrežij, Dnevu_D, bo predaval o podkastih.

Kako pomemben je bil pri razvoju vaše podkastovske kariere Joe Rogan, če sploh? Kako ocenjujete njegovo današnjo veliko priljubljenost?

Nedvomno je Joe Rogan močno vplival na večino generacije podkasterjev, ki so aktivni pri ustvarjanju v tej eri. Osebno sem se od samega začetka »trudil« vzpostaviti sproščen in spontan dialog, v čemer Joe še posebej blesti in ki je po mojem mnenju najbolj zaslužen za njegovo priljubljenost. 

Vpliv, ki ga imata njegovo mnenje in filozofija na stotine miljonov ljudi po vsem svetu, pa nakazuje na moč neodvisnih ustvarjalcev, ki so največja lepota internetne tehnologije.

Ljudje ne berejo dolgih tekstov, z veseljem pa jih vse več posluša oziroma gleda večurne podkaste. Zakaj?

Gre za format vsebine, ki ga je možno konzumirati ob kakšni drugi aktivnosti, kot sta vadba in vožnja. To je veliko bolj pasivna aktivnost, kot je na primer branje. S tega vidika je tudi njeno spremljanje možno z manj napora. Je pa v zvokovnem zapisu shranjenih tudi mnogo več informacij kot v pisani besedi (ton, barva, čustva ...).

Kakšne so vaše bralne in poslušalne medijske navade? Gledate dnevnike na televizijah? Berete tiskane dnevnike?

Vsa vsebina, ki jo osebno spremljam, se najde v formatih, kot so videi na YouTubu, podkasti, spletni članki in knjige. Televizijskih programov nimam naročenih, tako da te vsebine ne spremljam.

Bodo kriptovalute v naslednjih 5 do 10 letih postale moderno plačilno sredstvo?

Prekompleksen odgovor za kratek odgovor. Tukaj je povzetek mojega razmisljanja. 

Ali potrebujemo dan družbenih omrežij v Sloveniji?

Potrebujemo ne. Je pa koristno. :)

Želiš, da te o pripravah, predavateljih in vsebinah redno obveščamo? Prijavi se na povezavi.

Intervju

zz
20. 04. 2024

PandaChat, slovenska rešitev, ki z UI poenostavlja iskanje po obsežnih podatkovnih…

Pričakujete lahko, da bo PandaChat vedno znova presenečal s kreativnimi in inovativnimi funkcionalnostmi. Spremljamo trg, razmišljamo in si…

Življenje z znaMMkami
15. 04. 2024

Rubrika Življenje z znaMMkami je ena najbolj branih v MM-u, zato jo objavljamo tudi na…

Prisegam na humor, igro besed in čustva … »Kupijo« me tudi nizkoproračunski oglasi z dobro idejo.

Madea Mojca Majhen
13. 04. 2024

Konferenco medijskih trendov SEMPL pod okrilljem Media Poola že drugo leto zapored…

»Zame so edini pravi dogodki še vedno tisti, kjer si ljudje stisnejo roko in si pogledajo v oči brez vmesnika, kot je računalniški zaslon,« pravi…

Naši avtorji