Dve plati TikToka za oglaševalce
TikTok ni več eksperimentalna igra in tega se zaveda vse več oglaševalcev, ki se pospešeno učijo, kako postati zvezda najhitreje rastočega družbenega omrežja. To učenje pa je precejšnja potrata časa, če ne vedo, za koga bodo vsebino sploh ustvarjali.
Kaja Kovič
TikTok postaja vse večji in letos bo po napovedih raziskovalnega medija Business Insider Intelligence presegel platformo YouTube tudi po času, ki ga aplikaciji namenijo njihovi odrasli uporabniki v ZDA. To pomeni, da bodo uporabniki preživeli več časa na platformi za kratke videoposnetke kot na platformi, ki predvaja daljše videoposnetke. Ta ugotovitev kaže na izjemno priljubljenost aplikacije, za katero pa ne moremo trditi, da jo uporabljajo čisto vsi.
TikTok poganjajo mlajši
TikTok uporabljajo predvsem mlajši. Njegov uspeh poganja generacija, ki je stara med 16 in 30 let. Bolj ko gremo v mlajša ali starejša leta, ožji so segmenti uporabnikov. Na primer, slaba dva odstotka uporabnikov TikToka je starih 65 let in več.
To sicer pomeni, da ima TikTok na teh področjih največ prostora za rast, a trenutno temu še niso tako zelo blizu. Ameriška raziskava kaže, da uporablja TikTok več otrok pod 11 let kot odraslih nad 60 let.
Zelo pomembna in aktualna naloga ustvarjalcev platforme je, da pritegnejo ljudi izven najširše demografske skupine uporabnikov, sicer ga bodo zaradi pomanjkanja priložnosti zapustili tudi oglaševalci.
Oglaševanje na TikToku namreč ni enako oglaševanju na YouTubu, Facebooku ali Instagramu. Da bi blagovne znamke uspešno vodile komunikacijske akcije na TikToku, morajo oglaševalci sprejeti drugačne maketinške strategije, ki pogosto vključujejo plačljivo sodelovanje z vplivneži, mikrovplivneži ali pa neznanimi entuziasti, ki jim pomagajo pri ustvarjanju zanimive vsebine. Za to pa gre veliko časa in denarja. Dokler TikTok ne poveča bazena potencialnih strank, lahko oglaševalci v njihovih akcijah ciljajo le na najstnike in mlade odrasle.