Elona Muska spoznali za nedolžnega pri domnevni goljufiji
Ameriško sodišče je Elona Muska spoznalo za nedolžnega pri objavi tvita leta 2018 v zvezi z lastništvom Tesle. Zdi pa se, da njegovih pravnih težav še zdaleč ni konec.
Kaja Kovič
Sodišče v San Franciscu je Elona Muska spoznalo za nedolžnega in tako ovrglo skupinsko tožbo, ki so jo delničarji Tesle vložili leta 2018. Ti so trdili, da so izgubili milijarde dolarjev zaradi izjave izvršnega direktorja proizvajalca električnih avtomobilov.
Kritična izjava je bila objavljena na Twitterju 7. avgusta 2018, v njej pa je zapisal: »Razmišljam o tem, da bi Teslo spremenil v zasebno družbo za 420 dolarjev. Financiranje zagotovljeno.«
Novica o morebitnem odkupu Tesle je povzročila dvig tečaja delnice podjetja, vendar se je ta znova znižal, ko se posel ni uresničil. Muskov odvetnik Alex Spiro je trdil, da »slab tvit« ne pomeni goljufije in porota se je z njim očitno strinjala.
Nove obtožbe
Poleg novic o Muskovi zmagi na sodišču pa so se na drugi strani oceana pojavile nove informacije o pravnih izzivih in najrazličnejših obtožbah glede njegovega lastništva in upravljanja družbenega omrežja Twitter.
Lisa Bloom, odvetnica, ki zastopa nekdanje zaposlene pri Twitterju, je dejala, da se je k njej zateklo že več kot sto ljudi, število obtožb pa »dnevno narašča«. Musk je namreč po nakupu Twitterja za 44 milijard dolarjev odpustil približno polovico od 8.000 zaposlenih. Ljudje ga obtožujejo nepravičnega ravnanja, kršitve pogodb in diskriminacije.