PODIM: Podjetniška strast še kako gori
Enega najvplivnejših start-upovskih in tehnoloških dogodkov v regiji se je udeležilo 200 start-upov iz 29-ih držav, 90 govorcev iz 23 držav, okoli 100 investitorjev in več kot 200 podjetnikov. PODIM je dokazal, da želja po podjetništvu ponovno gori.
To dokazuje tudi dejstvo, da se je med več kot 1000 udeleženci z vsega sveta odvilo rekordnih 1200 sestankov.
Enajst programskih sklopov
Obiskovalci v Maribor niso prišli le z željo po sklepnju novih poslov, temveč tudi po novo znanje. Organizatorji so pripravili zanimiv in raznolik tridnevni program, ki je obsegal 11 programskih sklopov. Ti so tematsko obravnavali podjetniško rast, razvoj start-upovske kulture, inovacijskega ekosistema, digitalno preobrazbo, razvoj produktov in nekaj investitorsko obarvanih panelov. Podjetniških tematik željno občinstvo je navdušilo okoli 90 govorcev, med njimi najbolj znani Amy Peck, ustanoviteljica in izvršna direktorica EndeavorXR, Dheeraj Pandey, član upravnega odbora ameriškega programskega velikana Adobe, slovenski podjetnik Joc Pečečnik, Paulina Sygulska Tenner, podjetnica, angelska vlagateljica, govornica na dogodkih TEDx in ustanoviteljica platforme GrantTree, Nenad Marovac, ustanovitelj in partner pri DN Capital, globalnem vlagatelju kapitala v mlada podjetja, Shubber Ali, mednarodni inovacijski nindža in drugi.
Sklepanje novih poslov
PODIM je po besedah organizatorjev odlična priložnost za obetavne, izbrane start-upe, ki želijo priti v neposreden stik z investitorji, predstavniki korporacij in drugimi start-upi ter si na dogodku zagotoviti veliko sestankov za morebitni posel. Start-upom, investitorjem in predstavnikom podjetij je bilo tako tudi letos na voljo organizirano mreženje v obliki 20-minutnih sestankov. Teh se je le v uradni organizaciji odvilo več kot 1200.
Organizatorji so poleg pestrega in raznolikega programskega dela pripravili tudi mnoge dodatne aktivnosti. Med njimi je brez dvoma najzanimivejša Podim Pitching Competition. Urban Lapajne, programski direktor PODIM-a, je pohvalil letošnjo izvedbo tekmovanja. »Sam nabor start-upov, ki se je predstavil na demo dnevu, v polfinalu in finalu, priča o mednarodnih razsežnostih dogodka. Več kot 200 start-upov, ki se nam predstavljajo letos, prihaja iz 23-ih držav. Prav tako mednarodne in eminentne so bile komisije, ki so izbirale zmagovalca. Sestavljali so jih mednarodni investitorji najelitnejših evropskih skladov tveganega kapitala, kar dodatno potrjuje težo konference v evropskem prostoru.«
Dogodek je že tradicionalno potekal pod budnim organizatorskim očesom Start:up Slovenija in soorganizatorstvom in sofinanciranjem Slovenskega podjetniškega sklada, MGRT, ESRR ter ob podpori številnih domačih in tujih partnerjev.