Umetniška dela, ustvarjena z UI, nimajo avtorskih pravic
Umetniških del, ustvarjenih z umetno inteligenco, ni mogoče zaščititi z avtorskimi pravicami, je odločila ameriška zvezna sodnica Beryl A. Howell.
»Ljudje so namreč bistveni del veljavnega zahtevka za avtorske pravice,« je dejala sodnica, ki je sodila v primeru tožbe proti Ameriškemu uradu za avtorske pravice, ki Stephenu Thalerju ni odobril avtorskih pravic za sliko, ki jo je ustvaril s pomočjo UI in lastnega algoritma Creativity Machine. Thaler je večkrat poskusil zaščititi slike, nastale z algoritmom Creativity Machine, da bi bile v njegovi lasti, a zahteve so vsakič znova zavrnili, zato je odšel poiskat pravico na sodišče.
Sodnica se je strinjala z uradom in odločila, da delu, ki ni nastalo izpod človeških rok, ne morejo biti zagotovljene avtorske pravice, a jasno je, da se bodo stvari na področju avtorskih pravic z razvojem umetne inteligence spremenile. Vedno več umetnikov bo UI uporabljalo kot orodje za ustvarjanje novih del, kar bo na dan prineslo nova vprašanja o tem, kolikšen mora biti človeški prispevek za uveljavljanje avtorskih pravic.