bold group
Aktualno

Ko se združi najboljše iz dveh svetov

BOLD skupina ni novinec med slovenskimi agencijami – pod tem imenom se namreč združujeta agenciji, ki sta bili že prej lastniško povezani, zdaj pa delujeta pod eno streho oz. pod eno blagovno znamko: to sta AM Agencija in beglobal.

AM Agencija je bila v času pred epidemijo najbolj prepoznavna na področju organizacije dogodkov in promocij, beglobal pa je bil bolj usmerjen na področje digitalnega oglaševanja. Zdaj je med njima prišlo do sinergije, svojim naročnikom pa ponujajo celostne, 360-stopinjske storitve. »Iz dveh specializiranih agencij smo se povezali v eno, predvsem zato, da lahko naročniki komunicirajo z eno osebo oziroma da imajo na voljo vse pod eno streho,« pravi Rok Zajc, partner in direktor v agenciji.  

Gregor Bobovnik, partner in izvršni direktor, doda, da so ponosni na to, da leta 2020, na  začetku koronakrize, niso čakali, da se bodo stvari vrnile v stare tirnice, ampak so začutili, da se to ne bo nikoli zgodilo: »Hitro smo se obrnili in razvili nove pristope k izzivom, ki jih je prinesla koronakriza. Področje digitalnega oglaševanja je bilo že takrat zelo pomembno in vedeli smo, da se bo to le še stopnjevalo. Takrat smo ugotovili, da naši agenciji sodita skupaj, je pa kriza združevanje, ki se je napovedovalo že dlje časa, zagotovo pohitrila.«

bold gregor rok

Gregor Bobovnik (levo) in Rok Zajc izpostavljata, da so zaupanja vredno in stabilno podjetje, predvsem pa zaželen zaposlovalec mladih, ki nenehno skrbi za razvoj in napredek svojih zaposlenih (v ekipi jih je že skoraj 30) in partnerjev.

Samozavestni, pogumni in drzni

Zakaj BOLD? Sogovornika povesta, da je to zato, ker jih pomen angleške besede bold odlično opiše. »Smo samozavestni, pogumni in drzni. Imamo močan pristop navzven in ne bojimo se novosti. Naša največja dodana vrednost, ki jo lahko ponudimo našim naročnikom, je zagotavljanje 360-stopinjskega pristopa k izvedbi projektov, naše največje prednosti pa so fleksibilnost, učinkovitost in visoka odgovornost do naročnikov in zaposlenih,« pove Gregor Bobovnik.

Med vrednotami, v katere verjamejo, so med drugim:

- odgovornost (»Sprejemamo odgovornost za dosledno izvajanje dogovorov do partnerjev, zaposlenih in lastnikov; kar obljubimo, tudi naredimo.«);

- odličnost (»Zadovoljni smo z nič manj kot z najboljšim, pri vsem, kar počnemo.«);

- fleksibilnost (»Pripravljeni smo se prilagajati prihodnjim spremembam, trendom in potrebam, iščemo priložnosti in premišljeno tvegamo, smo odkriti, pripravljeni za vseživljenjsko učenje.«);

- učinkovitost (»Iznajdljivo upravljamo z viri, osredotočeni smo na dejavnosti, ki ustvarjajo vrednost, enostavno in učinkovito opravljamo naloge, dosegamo rezultate s primernimi stroški, hitrostjo in kakovostjo.«);

- integriteta (»Smo pošteni in zanesljivi, pozorno poslušamo in primerno komuniciramo, smo zgled drugim, zaupamo drugim ter gradimo odnose polne zaupanja.«);

- ambicioznost (»Dovolimo si drznost, ki spodbuja razvoj trga, inovativnost, zastavljanje prebojnih ciljev, narekovanje novih trendov in pogumno premika meje mogočega.«).

»Ne bojimo se deliti znanja«

Eden od stebrov njihovega delovanja je tudi izobraževanje, saj pravijo, da so ena od agencij, ki se je odločila, da bodo o digitalnem področju tudi izobraževali. »Ne bojimo se deliti znanja – tako našim naročnikom kot tudi drugim agencijam. Naša vizija je med drugim tudi ta, da bomo preko naše ekipe izobraževali zaposlene naših naročnikov in zato želimo zbrati najboljše strokovnjake,« izpostavi Aljaž Peklaj, partner in strateški direktor.

bold aljaz

»Smo med prvimi, ki smo se lotili TikToka in smo tudi med najuspešnejšimi oz. najbolj prodornimi na tej platformi tako v Sloveniji kot tudi v regiji. Imamo mlado ekipo in o TikToku med drugim izobražujemo na tako imenovanih TikTalkih – predavanjih oziroma delavnicah o različnih temah, ki jih pripravljamo v sodelovanju z Alumni klubom Ekonomske fakultete,« pove Rok Zajc. Med gosti, ki so sodelovali na pretekloh TikTalk dogodkih, sta bila na primer Sylwia Chada, direktorica TikToka za Srednjo Evropo, in Jure Banič, generalni direktor Httpool Slovenija, sodelujejo pa tudi z Dunking Devilsi oz. DD Studios in številnimi drugimi strokovnjaki.

Bitka za kadre je huda

Sodelovanje z Ekonomsko fakulteto je na določen način že tudi filtriranje, preko katerega iščejo dober kader za agencijo, saj pravijo, da na takšnih dogodkih hitro opaziš tiste, ki jih to področje zares zanima. Njihova ekipa je mlada – povprečna starost je okoli 25 let in za večino je to prva redna zaposlitev. Kot vodilni v agenciji priznajo, da je težko najti dobre zaposlene, saj je prijav na delovna mesta veliko, kandidatov, ki bi jim zares ustrezali, pa malo. »Nekaj sodelavcev najdemo preko osebnih priporočil, odprti smo do študentskih praks, kdo pride k nam tudi iz kakšne druge agencije. Nimamo dolgih izbirnih procesov – ko se na prvem razgovoru med seboj začutimo po povsem človeški plati, takoj sledi poskusno obdobje, v katerem ugotovimo, kako se kandidat izkaže v praksi,« pripoveduje Gregor Bobovnik. »Pri iskanju novih članov naše ekipe vedno poskušamo najti pravo kombinacijo med ljudmi, ki že imajo neke izkušnje, in tistimi, ki jih izučimo sami. Izkušnje resda štejejo, ampak pri mlajših se bolj čuti svežina, 'lakota' po dokazovanju,« ga dopolni še Rok Zajc.

V zadnjem času so zaposlili kar nekaj dodatnih ljudi – od začetka koronakrize se je ekipa podvojila in z zaposlovanjem bodo še nadaljevali, čeprav je bitka za kadre huda. »V teoriji prihodnost pripada tistim, ki bodo imeli največ dela oziroma bodo pridobili največ posla, ampak v praksi bo zmagovalec tisti, ki bo lahko vse to 'oddelal'. Ker cenimo dober kader, veliko delamo z našimi zaposlenimi. Zaposlene do neke točke motivira plača, žene pa jih še marsikaj, na primer želja po pridobivanju novih znanj. Zato smo se odločili, da jim bomo dali na razpolago predavatelje, ki jih bodo dodatno izobraževali. Nekatere iščemo mi, pa tudi oni lahko povejo, v katero smer se želijo izobraževati, mi pa jim zagotovimo mentorje oziroma predavatelje s tega področja in izvedemo interna izobraževanja oziroma delavnice, ki so včasih skupinska, včasih pa individualna,« pove Bobovnik.

Cilj je zaupanje naročnikov

Ko pogovor nanese na naročnike, povejo, da so med njimi tudi takšni, s katerimi sodelujejo že dlje časa, z nekaterimi že od samega začetka. »To, da so nam zvesti že tako dolgo, pomeni, da nam zares zaupajo in ne nazadnje je to tudi naš cilj. Med njimi so tako nekatera manjša podjetja kot tudi takšna, ki so veliki igralci v regiji,« pove Zajc in jih našteje le nekaj. Med njimi so Merkur zavarovalnica, Big Bang in Big partner z JBL-om in Bekom, Žito in Podravka, Barcaffè, Cockta, Meblo, Kraš, Telemach, Supernova, že četrto leto zapored so tudi partner Managerskega kongresa, ki ga organizira Združenje manager.

Prilagoditi se bo treba mlajšim generacijam

Za naročnike ne pripravljajo le zanimivih kampanj, ampak skrbijo tudi za pomladitev določenih znamk oziroma za to, da te sledijo trendom. »Med našimi naročniki so nekatere blagovne znamke z dolgo tradicijo. Nekatere so med vodilnimi v svoji panogi, druge so bile med vodilnimi pred časom, pa so potem malo 'zaspale'. Vsem pa svetujemo, naj razmišljajo o pomladitvi oz. prenosu navezanosti mladih generacij nanje,« opisuje njihovo delo Gregor Bobovnik, ki opozarja, da v družbi prihaja do velikih premikov. »Če smo včasih kupovali na primer srajco, klobuk, hlače, ki smo jih oblekli za kakšno posebno priložnost, zdaj pripadniki mlajših generacij kupijo srajco svoje priljubljene blagovne znamke, ki jo bodo nosili samo v virtualnem okolju. To je za marsikoga nepredstavljivo in tudi številne blagovne znamke se še ne zavedajo, kako pomembno bo to postalo v bližnji prihodnosti. Prihajajo povsem novi svetovi in nove resničnosti, v katerih trg ne bo več samo v trgovini. Kupil si boš virtualni klobuk, s katerim boš med vikendom hodil po virtualni plaži ... Interakcije, ki jih boš doživljal z blagovno znamko, pa bodo enake, kot si jih prej doživljal v živo,« pravi.

V agenciji ugotavljajo, da je epidemija celotno situacijo še pohitrila in kar bi se prej zgodilo v desetih letih, se bo zdaj v dveh. »Mi smo res dobri v tem, da svojim naročnikom pomagamo razumeti ta svet. Lahko si uveljavljena blagovna znamka s tradicijo, ki trenutno obvladuje 70 odstotkov trga, ampak prihaja mlajša generacija in če se jim ne boš prilagodil in se ne boš pravočasno preselil tudi na virtualne trge, te kmalu nihče od njih ne bo poznal,« še pojasni Bobovnik.

Na vprašanje, kako na to gledajo blagovne znamke, pa pove, da so odprte do novosti, jih poslušajo in razumejo, a hkrati potrebujejo še veliko spodbude. »Normalno je, da se jim porajajo določeni strahovi, sploh tistim, ki imajo trenutno dober položaj na trgu in dobro prodajo. Ampak ko se bodo trendi obrnili, bo prepozno za pokrivanje novih segmentov. Zato pa smo tu mi, da gremo skupaj z njimi skozi ta proces in skozi razmišljanje o tem, kako bodo svoje izdelke in storitve prodajali v prihodnosti.«

Ne šteje le pojavnost, ampak končna prodaja

V prihodnosti nameravajo še bolj razvijati B2B-marketing. »Temu so veliko posvečamo in se poskušamo pozicionirati kot ena od najboljših B2B-agencij. Mislimo, da je v Sloveniji na tem področju še ogromno prostora in da lahko z novimi pristopi in taktikami naredimo še veliko,« je prepričan Rok Zajc.

Veseli jih tudi, da se z omilitvijo protikoronskih ukrepov vračajo dogodki, ki so jih v preteklosti delali ogromno. »Oddelek upravljanja z dogodki, ki je bil včasih primarna dejavnost AM agencije, bomo vsekakor obdržali, saj je to še en način, kako lahko nudimo dodatne storitve naročnikom, za katere izvajamo tudi druge oglaševalske akcije. Če na primer pripravljamo kreativno kampanjo za Merkur zavarovalnico ali pa akcijo na TikToku za Supernovo, je del tega lahko vedno tudi dogodek. Pa sploh ne nujno kot zabava ali festival, lahko gre za konferenco, lahko je webinar, hibridni dogodek, predstavitev novega izdelka ali lansiranje neke nove zgodbe ... Bili smo in smo še vedno specialisti na tem področju, zato se nam zdi škoda, da bi to opustili,« pogovor sklene Anže Herbst, partner in direktor poslovnega razvoja.

bold anze

Nekaj izstopajočih akcij BOLD skupine iz preteklega leta

Žito Drožnik

Ob predstavitvi novega izdelka na trgu, kruha Drožnik, so na Žitu želeli razveseliti ključne kupce in novinarje s pravim slovenskim zajtrkom ter jim predstaviti novi izdelek. Ker je kruh narejen iz droži, so želeli naslovnike o tej temi tudi dodatno izobraziti in jim predstaviti prednosti novega kruha.

Za naročnika so v agenciji pripravili posebej izdelano škatlo, ki na zunanji strani vsebuje predstavitev izdelka in vse njegove prednosti. Sama škatla se je ob odpiranju spremenila v tradicionalen karirast prtiček, da so prejemniki lahko takoj uživali v zajtrku, ki so ga pričarali z Žitovimi izdelki in kruhom Drožnik. Da so prejemniki po vsej Sloveniji dobili svež kruh v dopoldanskem času, so za naročnika organizirali izredno dostavo, ki je omogočila hitro in učinkovito logistiko. Velika večina prejemnikov je dobila še topel kruh naravnost iz pekarne in verjamejo, da je to pomembno za prvi vtis. V dveh dopoldnevih so dostavili pakete na več kot 150 naslovov po Sloveniji.

bold droznik

Domaćica izziv

Po prvem Domaćica izzivu 2020, ki je požel odlične rezultate in je potekal v živo, je bil izziv narediti tekmovanje še večje in odporno na protikoronske ukrepe. Velik cilj blagovne znamke Domaćica je pomladitev ciljne skupine zaradi tradicionalnosti blagovne znamke, zato so celoten izziv postavili v digitalno okolje, vsebino pa naredili privlačno mladi ciljni skupini. Ker verjamejo, da so najboljši ambasadorji blagovne znamke njeni kupci, so mehaniko tekmovanja prilagodili tako, da so kupcem dali vsebino in možnosti, da Domaćico predstavijo v najboljši luči.

Domaćica izziv 2021 je bilo tekmovanje v peki slaščic s keksi Domaćica. Ustvarili so spletno stran, kjer so objavljali vsebino, povezano s peko sladic in znamčenjem Domaćica, na isti spletni strani se je v poznejših fazah odvijalo tekmovanje. Prijavljeni tekmovalci so za sodelovanje v izzivu morali kupiti svoje najljubše kekse Domaćica in z njimi ustvariti ali poustvariti recept. Sliko sladice in svoj recept so naložili na spletno stran, v fazi glasovanja pa so morali poskrbeti za najboljšo promocijo svojega recepta preko digitalnih kanalov in zbrati čim več všečkov.

Ker so od udeležencev pričakovali veliko, so temu primerno izbrali tudi nagrade. Za kredibilnost izziva so se povezali z Mercatorjem, kjer so izziv oglaševali, zmagovalcem pa so podarili Mercatorjeve bone v skupni vrednosti 3250 evrov. Ker so želeli, da imajo vsi tekmovalci enake možnosti in da se potrudijo tudi za lep videz jedi, so za najbolj kreativen recept po izboru žirije podelili planetarni mešalnik Kitchen Aid.

Izziv je kmalu po zagonu postal viralen in je presegel njihova pričakovanja. V fazi glasovanja so podporniki tekmovalcev preplavili družbena omrežja z recepti sladic s keksi Domaćica. Na izziv se je prijavilo 176 tekmovalcev, skupen doseg izziva je presegel 2,1 milijona, za spletno oglaševanje pa so porabili 500 evrov. V enem mesecu je spletno stran obiskalo 120.000 uporabnikov (od tega je bilo kar 60.000 unikatnih).

bold domacica

Spletno oglaševanje GA+ kuhinj

Blagovna znamka GA+ Kuhinje je v sklopu podjetja Aparati postavljena na trdnih temeljih dobrega, družbeno odgovornega poslovanja. Po pogovoru z naročnikom so cilje kampanje prilagodili tako, da so dosegli kar največji donos, izkoristili potencial blagovne znamke ter spletne trgovine in oglaševanje obrnili v pravo smer – povečali donos na porabo oglaševanja (ROAS) in naročila preko spletne prodaje.

Med cilji oglaševanja je bilo povečanje zavedanja in prepoznavnosti blagovne znamke GA+ Kuhinje, povečanje donosnosti naložbe z remarketing kampanjami, povečanje spletne prodaje, izpostavitev in vpeljava drugačnih oglaševalskih pristopov, zmanjšanje stroška na nakup (CPO) in dvig povprečne vrednosti nakupa (OV).

Osredotočili so se na tehniko delovanja oglasov, optimizacijo oglaševalskih akcij, ki dolgoročno prinese večji donos na porabo oglaševanja, in opredelitev metrik, ki vplivajo na boljše rezultate in pomagajo pri doseganju poslovnih in prodajnih ciljev. 

V sodelovanje so šli z realnimi pričakovanji, zato so zastavljeni cilji dosegljivi. Kljub temu so krepko presegli vse zastavljene cilje in v prvem mesecu s pomočjo situacije na trgu in spremembo obnašanja uporabnikov dvignili donosnost naložbe v oglaševanje (ROAS) na Facebooku s 7 na 43,5, na Googlu pa so številko podvojili s 25 na 50. Nad rezultati so bili navdušeni, kajti poleg povečanja blagovne znamke so povečali tudi prihodke na Facebooku za 597 %, prodajo na Googlu pa za 287 %. Z obojestranskim zadovoljstvom so aktivnosti na Facebooku in Googlu okrepili in povečali vložek v oglaševanje.

Zadovoljni so tudi z rezultati:

  • čas obiska uporabnika na strani se je podaljšal za 25 odstotkov;
  • v povprečju so povečali donos in profitabilnost tako na Facebooku (+600 %) kot tudi Googlu (+100 %);
  • v povprečju so povečali stopnjo konverzije za 36 %;
  • povečali so število transakcij za 75 %;
  • povečali so vrednosti nakupa za 15 %:
  • povečali so prihodke na mesečni ravni v povprečju za 160 %.

bold GA

Ring sport: Z Goričkega v Piran

Ring sport je blagovna znamka, ki ponuja široko paleto športnih pripomočkov in manjšo kolekcijo električnih skirojev. Trend vožnje oz. uporabe električnih skirojev je v Sloveniji v zadnjih letih eksponentno rastel. Izziv je bil, kako ob že tako široki ponudbi skirojev različnih znamk izpostaviti električne skiroje blagovne znamke Ring, ki je splošni slovenski populaciji predvsem znana kot ponudnica že omenjenih športnih pripomočkov.

V oglaševalski akciji so želeli izpostaviti blagovno znamko Ring in prednosti vožnje z električnimi skiroji, graditi skupnost na družbenih omrežjih in pripraviti promocijsko video- in fotogradivo.

Za promocijo so zadolžili Bita Severa, znanega slovenskega vlogerja, profesionalnega snemalca in fotografa, ljubitelja adrenalina in popotnika po duši. S prav posebnim potovanjem z Goričkega v Piran je s trajnostnim in unikatnim prevoznim sredstvom Ring na štiridnevnem potovanju predstavljal Slovenijo. Celoten projekt je zastavil kot popotniški dokumentarec, primarno pripravljen za objave na družbenih platformah YouTube in Instagram.

Vsebina, ki je nastajala med samim projektom, je bila interaktivne narave: na dnevni ravni je ustvarjal vsebino za svoje sledilce na Instagramu in jih obveščal o svoji poti, sledilci pa so interaktivno vplivali na potek dogajanja in poti.

Skupni doseg kampanje (skupaj z Instagramom, TikTokom in YouTubovim kanalom) je bil 1.879.108, v kampanjo pa se je vključilo več kot 19.652 ljudi v obliki všečkov, komentarjev, deljenj ... V času aktivacije je Instagramov profil Ring Sport Slovenija pridobil približno 1500 novih sledilcev.

bold ring

Spletna trgovina Woodjoy

Woodjoy je blagovna znamka, ki ponuja pestro izbiro lesenih izdelkov za dom in široko potrošnjo. Vizija in vodilo podetja je kakovost, sodobno oblikovanje in izdelava izdelkov iz izključno slovenskega lesa.

Cilji postavitve spletne trgovine so bili izpostavitev blagovne znamke Woodjoy, povečanje prodaje in skrb za celostno in inovativno marketinško strategijo, želeli so izboljšati in ustvariti napredno uporabniško izkušnjo, optimizirati nakupni proces, povečati profitabilnost in možnosti generiranja konverzij ter izboljšati hitrost in odzivnost spletne trgovine.

Da so lahko ustvarili celostno strategijo spletnega nastopa, so že z oglaševanjem dodobra spoznali blagovno znamko in strategijo prodaje. Preučili so dejavnost, nakupne procese in ciljne skupine, hkrati pa v procesu načrtovanja opredelili glavne cilje, funkcije nove spletne trgovine, analizirali konkurenco in njihov spletni nastop. S pomočjo izdelave nakupnih person in razumevanjem njihove nakupne poti so začrtali močno strategijo za izdelavo nove spletne trgovine.

Strateško so pristopili do kreativne zasnove in določili celostno podobo in ton. Ker spletna trgovina ni le stvar estetike, so poleg same oblike stremeli tudi k vtičnikom, ki kličejo k akciji in porajanju prihodkov. Na podlagi analiz so načrtovali nakupne poti in vsebino, ki spodbuja kupce in zagotavlja odlično uporabniško izkušnjo.

Z vzpostavitvijo trgovine so poskrbeli za čim večjo stopnjo avtomatizacije in jo prilagodili za različne naprave, hkrati pa s pomočjo analize in statistike zagotovili, da celoten proces, vključno z nakupi in sihronizacijo, deluje hitro in nemoteno.

Kakšni pa so bili rezultati? Čas obiska uporabnika na strani se je podaljšal za 45 %, prihodki spletne trgovine so se povečali za 35 %, stopnja obiskov ene strani pa se je zmanjšala za 60 %.

bold woodjoy

Merkur zavarovalnica: »Ker sem čudež življenja«

V Merkur zavarovalnici so se odločili za oglaševalsko akcijo ob menjavi celostne podobe podjetja. Tako so zanje zasnovali oglaševalsko akcijo, v kateri so v središče postavili čudež življenja – človeka. Pri tem so izhajali iz želje po večji prepoznavnosti blagovne znamke, ključno vodilo pri snovanju vseh aktivnosti pa je bilo mednarodno korporacijo z več kot 200-letno tradicijo približati obstoječim in potencialnim strankam s pomočjo družbeno angažiranih in osebnih zgodb.

Celostna, 360-stopinjska oglaševalska kampanja je zahtevala izbran in premišljen komunikacijski pristop. Projekt je vključeval kreativno in medijsko strategijo, produkcijo televizijskega oglasa in vseh kreativnih komunikacijskih gradiv, obenem pa tudi medijski zakup na spletnih in tradicionalnih kanalih, digitalno oglaševanje, stike z javnostmi in organizacijo dogodkov. Vizualni del so gradili predvsem na prepoznavni zeleni barvi Merkur zavarovalnice, ki je bila rdeča nit vseh komunikacijskih elementov.

V kampanji so se osredotočili na ciljno skupino moških in žensk nad 25 let v segmentu prodaje potrošnikom, pa tudi zavarovalne agente v segmentu prodaje poslovnim kupcem, ki so ključni pri podajanju informacij strankam ob sklepanju zavarovalnih pogodb.

Iz osnovnega sporočila »Ker sem čudež življenja« so najprej pripravili krovno kreativno rešitev, iz katere so nato lahko izhajali pri snovanju vseh gradiv. Tako so v središču akcije štirje akterji, ki predstavljajo različne ciljne skupine – oče, deklica, babica in študent. Želeli so namreč ustvariti vez med institucijo (Merkur zavarovalnico) in ciljno skupino na način, da ključna marketinška sporočila komunicirajo osebe, s katerimi se identificira ciljna skupina, ne pa zavarovalnica sama. Rojstvo otroka so tako povezali s ponovnim rojstvom Merkur zavarovalnice in novo celostno podobo podjetja. Del kampanje je bila tudi gverilska aktivacija razkritja logotipa in poudarek njene družbene odgovornosti in trajnosti.

Zastavljene cilje so uspešno dosegli. Kampanja je prerasla v sporočilo, ki je pri potrošnikih sprožilo občutno večje zanimanje za znamko Merkur zavarovalnica, kar pomeni, da je vsebovala ključne elemente za zagotovitev uspešne oglaševalske akcije in dosegla odlične rezultate. Tako je načrtovano število posameznikov, ki naj bi videli televizijski oglas vsaj enkrat, preseglo cilj za 22 %. Oglasi na svetlobnih vitrinah in zunanjih plakatih so dosegli skoraj 18 milijonov očesnih stikov, z velikimi obcestnimi plakati pa so dosegli nadpovprečni priklic plakata v skupini 25 do 29 let (59 %) ter nadpovprečni priklic plakata v skupini 40 do 49 let (48 %). V celotnem obdobju oglaševanja so z oglaševanjem na Googlu, Facebooku in YouTubu dosegli skoraj 12 milijonov prikazov oglasov in skoraj 50.000 klikov na oglase.

Članek je bil izvorno objavljen v tiskani reviji Marketing magazin, april 2022, #490. Revijo lahko naročite na info@marketingmagazin.si.

Intervju

Paddy Carberry
11. 01. 2025

S Paddyjem Carberryjem, globalnim vodjo marketinga za Guinness, smo se pogovarjali, kako…

»Šport ima neverjetno sposobnost, da združuje ljudi zaradi skupnih strasti,« pravi Paddy Carberry.

Življenje z znaMMkami
06. 01. 2025

Rubrika Življenje z znaMMkami je ena najbolj branih v MM-u. Naši sogovornici sta tokrat…

»Klišejsko, vem, ampak največja marketinška poteza vseh časov je po mojem mnenju zagotovo Coca-Cola in Božiček. Zaradi te marketinške poteze nas…

Mojmir Šiftar
23. 12. 2024

Osrednji intervju v tokratni prilogi KuhaMMo smo namenili Mojmirju Šiftarju, chefu, ki…

Pen Klub je moj »zen garden« ali oaza miru. Tam lahko sprostim vso svojo kreativnost in resnično imam proste roke, da ustvarjam po svoji želji.

Naši avtorji