Testirali smo RedNote, da ga vam ni treba
RedNote, priljubljena kitajska aplikacija, znana tudi pod imenom Xiaohongshu, je v zadnjih dveh dneh pridobila več kot 700 tisoč novih uporabnikov. Ne samo ameriški begunci s TikToka, tudi MM-ovci smo se platformi pridružili in jo preizkusili.
Eva Peserl
1. korak: Prenos aplikacije
Za začetek smo si aplikacijo (tako kot 700 tisoč drugih uporabnikov v zadnjih dveh dneh) prenesli. Aplikacija RedNote se je v ameriški trgovini App Store čez noč povzpela na vrh brezplačnih aplikacij.
2. korak: Prijava
Aplikacija ni prevedena ali lokalizirana, tako, da vam ne znamo povedati, na katere pogoje za uporabo smo pristali. Prijavite se lahko preko telefonske številke, s pomočjo Google računa ali Facebook profila. Ker so številni novi uporabniki na družbenih omrežjih v zadnjih dneh opozorili, da pri prijavi preko telefonske številke potrditvenega SMS-sporočila niso prejeli, smo se tovrstni prijavi raje izognili.
3. korak: Izbira spola in starosti
V naslednjem koraku sledi izbira starosti (običajno) in izbira spola (malce neobičajno).
4. korak: Izbira interesov
V nadaljevanju lahko izbirate med številnimi interesi, kot so potovanja, recepti, moda, humor, živali, urejanje doma, filmi, tehnologija itn.
5. korak: Že testiraMMo
Po izbiri interesov se v aplikaciji odpre nekakšen »for you page«. Opazili smo, da kljub temu da je jezik zavihkov v orodni vrstici kitajščina, med (nam) priporočenimi vsebinami parira, če ne celo prevladuje angleščina. Uporabniška izkušnja je nedvomno zanimiva, aplikacija pa deluje kot nekakšen hibrid med TikTokom, Instagramovo funkcijo reels in Pinterestom.