Dewesoft z ladijskim kontejnerjem navdušil v Nemčiji
Pri podjetju Dewesoft so se za predstavitev na sejmu Automotive Testing Expo Stuttgart odločili presenetiti obiskovalce in jim ponuditi izkušnjo, ki je še niso doživeli.
Dewesoft je visokotehnološko slovensko podjetje, ki izdeluje in razvija merilne inštrumente in programsko opremo za različne industrije po vsem svetu, med drugim za NASO, SpaceX, Teslo, BMW, Audi, Bosh, Siemens ter slovenski podjetji Pipistrel in Akrapovič.
Podjetje svoje merilne inštrumente predstavlja vsako leto na več kot 100 sejmih po vsem svetu, saj so mnenja, da so tovrstni dogodki kljub digitalizaciji »še vedno eden najučinkovitejših načinov za navezovanje novih stikov. Moti se, kdor misli, da se izjemni produkti prodajajo sami od sebe,« povedo pri podjetju. Prav zato njihova marketinška ekipa vedno znova išče ideje, kako izstopati v množici sejemskega dogajanja.
Na sejmu je ključno biti opažen
»V marketinški ekipi smo dobili 'noro' idejo in se odločili, da bomo za Automotive Testing Expo Stuttgart, enega izmed večjih sejmov v Evropi, del stojnice opremili z dvema ladijskima kontejnerjema, oblikovana v naš merilni inštrument,« razloži vodja odnosov z javnostmi pri podjetju Nadja Čakič. »Seveda ni bilo dovolj, da na predstavitev odpeljemo kakršnakoli kontejnerja, morala sta biti v Dewesoft stilu. Tako smo ju s skupnimi močmi v Katapult Metalu predelali v Dewesoftov inštrument. Dosegli smo, kar smo želeli, saj ni bilo človeka, ki se ne bi ustavil in pogledal orjaški inštrument, v katerega so vstopili in si ga ogledali od znotraj; mnogo jih je na njegovi terasi posedelo, sestankovalo in z vrha ogledevalo sejem.«
Mesec dni od ideje do postavitve na sejmu
Le mesec dni časa so imeli, da so prišli od ideje do realizacije. »Takrat se je izkazala izjemna moč povezovanja in sodelovanja,« so poudarili v opisu poteka predelave kontejnerjev. Notranjost so spremenili v računalniško vezje, napeljali so elektriko, na streho postavili mizo, stole in ograjo, dodatke (kot so gumbi in vhodi za akble) pa natisnili s 3D tiskalnikom ali jih naredili iz lesa. Navdušeni pa niso bili le obiskovalci sejma, ampak vsi prisotni. »Trije inženirji varnosti so nadzirali, kaj pripravljamo razstavljalci. Ko so videli, kaj smo pripeljali, so bili šokirani. Nekaj časa so samo gledali, na koncu pa rekli, da bodo uporabili ta primer, skupaj z našim sistemom montaže in demontaže, kot primer dobre prakse, zato so naš razstavni prostor tudi skrbno fotografirali in dokumentirali,« še dodajo pri Dewesoft.